Organikus építészet


Lakásunk, otthonunk újragondolása általában azzal kezdődik, hogy nekivágunk a legnagyobb lakberendezési üzleteknek egy mérőszalaggal a zsebünkben, közben megebédelünk, fagyizunk. Remek és hasznos időtöltés egy hétvégi délelőtt. Ezzel egyidőben azért érdemes átböngészni az internetes képnézegető oldalakat, ahonnan sokkal jobban inspirálódhatunk, gyakorlatilag egy másik kis világ nyílik meg előttünk. Ezekből a képekből aztán egy saját tablót készítünk, amit moodboard-nak hívnak. Ha belsőépítészt alkalmazol, a folyamat gyakorlatilag ugyanez. Ezt a tablót együtt készítjük el, ezzel bemutatva az igényed, színvilágod.

Az üzletekben kapható bútorok nem biztos, hogy minden igényedet kielégítik. Nem szabad abba a hibába esni, hogy az elkészült lakásnak -amibe annyi pénzt fektettél- olyan hiányosságai vannak, hogy vannak olyan eszközök, tárgyak, amiket nem tudsz tárolni. Mindig szoktam ilyenkor egy alapos selejtezést, lomtalanítást, hogy felesleges cuccoknak ne építsünk tároló helyet, amik más, értékes funkciók elől vesznek el hasznos területet.

A bútortervezés nálam mindig az elhelyezendő dolgok alapos felmérésével kezdődik, legyen az konyha, fürdőszoba, nappali, előszoba vagy akár könyvespolc. Ez a tervezési fázis olyan lehetőségeknek enged teret, hogy a bútor hajszálpontosan megfeleljen az igényeknek megjelenésben és funkcióban egyaránt, bele simuljon a tervezett környezetbe, ahol nem számít a standard méret. További előnyük még, hogy az anyagválasztás is rajtunk múlik, így az épített, tervezett bútorok sokkal tartósabbak a tömeggyártott társaiknál… nem beszélve a környezettudatosságról.